Fauna Equi - probiotika 1l

Neohodnoceno

Přírodní probiotický krmný doplněk pro skvělou kondici, trávení, vitalitu a spokojenost koní. Jedno balení vystačí na 20 dní pro dospělého koně. Aplikujte do vody, do krmiva nebo aplikátorem přímo do tlamy.

Dostupnost Skladem (2 ks)
Kód: 5508
349 Kč
Fauna Equi - probiotika 1l
Neohodnoceno
Poradíme Vám
Poradíme Vám
Vybavení testujeme na vlastních koních
Světové i české značky
Světové i české značky
Najdete tak u nás jen kvalitu
Naše doprava
Vlastní doprava až do stáje!
Vašeho koníčka nakrmíme i oblečeme

Probiotika (laktobacily) LAIVEN Fauna Equi představují efektivní a zároveň přírodní cestu k výraznému zlepšení celkové kondice, trávení, vitality a spokojenosti koní.

Prospěšné neboli probiotické mikroorganismy, které se také přirozeně nacházejí ve střevech, zlepšují zdraví, odolnost a trávení nejen lidem, ale i zvířatům. A to především díky tomu, že zkvalitňují složení celé střevní mikroflóry a přispívají k rovnovážnému stavu slizniční, a tudíž i celkové imunity. Střeva jsou totiž jedním z klíčových orgánů pro udržení kondice a zdraví.
Probiotika LAIVEN Fauna Equi jsou speciální vyvážený komplex několika kmenů prospěšných mikroorganismů (laktobacilů), které harmonizují střevní mikroflóru koní, napomáhají přeměně živin z krmiva do stravitelné formy, a tudíž jejich lepšímu zužitkování u zvířat. Koně jsou po podávání našich probiotik zdravější, výkonnější, mají lepší trávení, méně trpí zažívacími problémy, lépe odolávají stresu a jsou celkově spokojenější.


Posilují zdraví koní: Dobré a harmonické složení střevní mikroflóry přímo působí na vitalitu, zdraví, výkon i celkovou spokojenost koní.


Zlepšují výživu: Probiotika rozkládají těžce stravitelné složky krmiva v tenkém střevě do formy
využitelné zvířaty a pomáhají tělu zbavit se balastních látek.


Potlačují patogeny: Probiotika patogenům berou „krmení“ a produkují kyselinu mléčnou, čímž snižují střevní pH a potlačují patogenní bakterie. Střeva jsou chráněna před útoky škodlivých
mikroorganismů.


Zlepšují imunitu: LAIVEN Fauna posilují imunitu a zdraví koní. Zlepšují totiž stav střev, která rozhodují o kvalitě imunitního systému. Zdravý mikrobiom podporuje tvorbu bílých krvinek,
bojovníků proti všem patogenům.


Urychlují rekonvalescenci: Po podávání antibiotik (například při léčbě koliky), kdy je trávicí systém náchylný k útoku patogenů, osídlují probiotika LAIVEN Fauna Equi střeva „hodnými“ bakteriemi a tím urychlují rekonvalescenci koní.


Napomáhají přijímání živin: Probiotika pomáhají rozkládat nestravitelné složky krmiva v tenkém střevě a tím u koní zvyšují využitelnost živin. Díky tomu je také možné podávat menší krmnou dávku.


Zlepšují trávení: Probiotika LAIVEN Fauna Equi zlepšují složení střevní mikroflóry, prokrvení i pohyb střev a některé složky krmiva jsou díky nim stravitelnější. Koně efektivněji využijí veškeré živiny a méně trpí zažívacími obtížemi.


Zlepšují psychickou pohodu: Střevní mikrobiom je schopen prostřednictvím neuronových drah a s využitím buněk zvaných cytokiny ovlivňovat chemické reakce v mozku. Zdravá střeva tak pozitivně
působí také na psychickou pohodu koní, a tedy i jejich výkon.

Snadné užívání
Probiotika LAIVEN Fauna Equi je možné podávat v krmivu nebo ve vodě. Pro přibližnou představu – jedno litrové balení vystačí cca na 20 dní pro dospělého koně.
LAIVEN Fauna Equi jsou živé bakterie, které odvedou svoji prospěšnou práci, ale v trávicím traktu přečkají „v plné polní“ jen dočasně – stejně jako jakákoli jiná probiotika ho nedokážou kolonizovat dlouhodobě. Proto je potřeba koním probiotika podávat po delší dobu, aby se mohl naplno projevit jejich pozitivní efekt. LAIVEN Fauna Equi je vhodný pro všechny druhy koní, včetně hříbat a březích
a kojících klisen.

Druh

Věk [měsíce]

Dávka přípravku [den]

Koně

0-1

1-2

2-4

4-6

6-12

více než 12

20ml

30ml

30ml

30ml

30ml

50ml

 

Deklarované složení:
Živný roztok obsahující mikroorganismy:
Lactobacillus casei
Lactobacillus paracasei subsp. tolerans
Lactobacillus rhamnosus
Lactobacillus plantarum
Lactococcus lactis. subsp. lactis
Celkový počet laktobacilů  min. 5x107 CFU/ml

Přípravek neobsahuje geneticky modifikované organismy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: